تبلیغات
شهدا شرمنده ایم - گزیده سخنرانی های افشاگرانه شهید مفتح؛ نمی گذارند ما سخن بگوییم!...

شهدا شرمنده ایم
 

گزیده سخنرانی های افشاگرانه شهید مفتح؛

نمی گذارند ما سخن بگوییم!...


نوید شاهد/ «نمی گذارند ما سخن بگوییم، حرفی بزنیم. بعد از هشت سال ممنوعیت یك چند شبی است كه من می توانم با شما صحبت كنم. اگر هم دوستان ما و هم فكران ما سخن گفته اند، نگذاشته اند كه صدایشان به جایی برسد.
   

شهید مفتح در سخنانی با عنوان ایجاد وحدت در امت اسلام می گوید: شما ملتی را كه برای افكار مذهبی اش احترام قایل نیستید، انتظار دارید فریاد نزند، انتظار دارید، آرام باشد، سخنی نگوید! مگر می شود؟
والله عظیم چه بخواهید چه نخواهید ملت مسلمان ایران بیدار شده است. مرجع عالیقدر ما پانزده سال است كه از میان ما رفته (تبعید امام) ولی چه عشقی در دل های ماست، چه محبتی در دل های ما به وجود آورده!
بچه های كوچك، جوان ها، شما جوانا عزیز كه هفده –هجده سال دارید با این كه آن زمان كوچك بودید و مرجع بزرگوار را ندیدید، ولی چه علاقه ای است كه پیدا شده! علاقه الهی است.

عشق به فضیلت است. علاقه به حقیقت است. . . اگر به افكار اسلامی ما جسارت كردید، ما آرام نمی توانیم بگیریم. اگر به احساسات مذهبی ما احترام قایل نشدید، ملت ایران آرام نخواهد بود. اگر جایی با یك قدرت نمایی آرام شود، نقاط دیگر بلند خواهد شد. از همه جا سر و صدا برخاسته، بهتر نیست كه علت واقعی عصبانیت و ناراحتی مردم را درك كنید و پی چاره بروید؟
بیایید در آغوش مردم، بیایید در دامن ملت، ملت ایران مسلمان است و قرآنی و شیعه «چطور ایرانی باید تاریخ پر افتخار هجرت رسول الله یعنی تاریخ اسلام، افتخار انسان ها، افتخار ایران، نجات دهنده ی ایران این تاریخ با عظمت اسلام را كنار بگذارد و تاریخ ایرانی را جایگزین تاریخ اسلامی شود!!

یا رسول الله (ص) ! ما از روی تو شرمنده ایم ! ما ملت ایران از روی تو شرمنده ایم، برای این كه در این كشور، تاریخ اسلام به تاریخ شاهنشاهی تغییر كرد و لذا مراجع بزرگوار، پرچمدار جهان تشیع، حضرت آیت الله العظمی امام خمینی، در گفته ها، در اعلامیه ها و در نوارها به ملت ایران هشدار می دهند كه به كار بردن این تاریخ كه تاریخ غیر اسلامی است، حرام است. دیگر مراجع تقلید هم این فتوا را داده اند. »

«مردم مسلمان شیراز وقتی سال گذشته رسوایی جشن هنر را دیدند، حد اعلای رسوایی را كه به طور علنی در خیابان گناه شود، واقعاً دین به جای خود، اخلاق كجاست، انسانیت! این چه هست؟ چرا این خواسته ها توجه نمی كنید، چرا؟ شما عمداً ناراحتی را در بین مردم شعله ور می كنید، عمداً سرو صدای مردم را بلند می كنید، آن هم یك مردم نجیب، مسلمان، چرا نمی گذارید این مردم مسلمان در افكار مذهبی خود، در خواسته های اسلامی خود جلو بروند»؟

دولت های شرقی و غربی هر دو اسراییل را به رسمیت شناختند تا پایگاهی در داخل كشورهای اسلامی داشته باشند، برای اینكه مسلمانان نتوانند قد علم كنند. حال می خواهند اسراییل دومی در جهان اسلام به وجود آورند.

شما خیال می كنید برای چه سر و صدا ی لبنان نمی خوابد؟ برای تجزیه لبنان است می خواهند لبنان را دوقسمت كنند؛ یك قسمت مسیحی، یك قسمت مسلمان چه خواب ها كه برای مسلمین دیده اند و از قبل هم نقشه كشیده اند.

«وقتی نام آن زعیم بزرگوار، امام امت برده می شود، این احساس عشق و علاقه كه به صورت آن شعار اسلامی در می آید، تمام نشانه ی این است كه شما می خواهید بگویید ما قدر شناسیم و به هوش آمده این و بیدار شده ایم. . . یك جمله است از رهبر بزرگ ما پرچمدار جهان تشیع اسلام، «امام خمینی»و آن جمله این است كه در مبارزه ها باید ایمان و اعتقاد به خدا از یاد نرود، آن جهاد، آن مبارزه و آن پیكاری مقدس پیروز است كه براساس ایمان به خدا باشد.»

شرح عشق ارمن بگویم بر دوام صدقیامت بگذرد و آن ناتمام
در نگنجد عشق در گفت و شنید عشق دریایی است عمقش ناپدید-سخنرانی شهید مفتح با عنوان ایجاد وحدت در امت اسلام، پیام انقلاب، شماره177
- سخنرانی شهید مفتح برای رسوایی جشن هنر شیراز سال1350، ویژگی زعامت رهبری ص35
-سخنرانی شهید مفتح در ماه مبارك رمضان سال 1357، ویژگی های زعامت و رهبری، ص36
حدیث عاشقی (نگاهی به زندگی شهید مفتح)،محمد زرگر،ص124-127
طبقه بندی: متفرقه، 
برچسب ها: شهید مفتح، پژوهش، سخنرانی شهید مفتح، زندگی شهید مفتح،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 29 آذر 1392 توسط گل نرگس
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مقتدر مظلوم
  • قالب مذهبی
  • مقتدر مظلوم